Öğretmen Ara

Öğrenci Girişi

ELEKTRİK-ELEKTRONİK ÖMER ÖZSOY 0 Yorum 59 Görüntülenme 18-10-2022

Okulumuz Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı 12 B sınıfı Endüstriyel Elektrik Sistemleri dersi öğretmenleri Ömer Özsoy,  Ahmet Tunay Karaaslan, İnan Kibar ve Mehmet Özmen ile 17 Ekim saat 09.00'da Ambarlı Doğalgaz Termik Santrali Üretim A.Ş. ye  yaptığımız teknik gezi, öğrencilerimizin enerjiyi üretim ve dağıtımı konusunda bilgi sahibi olmalarını sağladı. 
    Bu geziye Okulumuz Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı öğretmenleri Ömer Özsoy, Ahmet Tunay Karaaslan, İnan Kibar ve Mehmet Özmen öğretmenleri ile birlikte katıldılar. Bu teknik geziye ilk önce santral giriş kapısında iş güvenliği eğitimi ile başlandı. Daha sonra Doğalgaz ile enerji üretiminin yapıldığı noktalar öğrencilere detaylı olarak gösterildi.
     Bir sonraki aşamada öğrencilere santralin enerji üretiminin kontrol noktaları detaylı olarak oradaki eğitimde görevli mühendislerce anlatıldı. Enerji üretiminde termik santrallerin önemi anlatıldı. Ardından enerji dağıtımı konusunda şalt sahaya geçerek öğrencilere uygulamalı eğitim verildi. Enterkonnekte şebeke, kesiciler, ayırıcılar, diskjonktörler ve izolatörler uygulama sahasında görüldü. 
Böylece öğrenciler bir termik santralde elektrik enerjisinin nasıl üretildiğini, nasıl kontrol edildiğini ve nasıl dağıtıldığını detaylı bir şekilde öğrenme fırsatları oldu. Aynı zamanda oradaki çalışanlardan elektrik elektronik teknolojisinin üretimini ile ilgili detaylı bilgiler edinildi. 
     Enerji üretim ve dağıtımının ülkemiz için ne derece önemli olduğu, öğrencilerimize oradaki uzmanlar tarafından aktarıldı. 
    Bütün bu eğitimler yapılırken her türlü iş güvenliği önlemleri alınarak öğrencilerin tüm tehlikelerden uzak ve güvenli bir şekilde eğitim almalarını sağlandı. 
    Geziye katılan tüm öğrencilerimize gösterdikleri özveri ve hassasiyet için çok teşekkür ediyoruz.

Yorumlar (0)

Bu konuya henüz bir yorum eklenmemiş

Yorum Yapabilmek İçin Öğrenci Girişi Yapılmalıdır. Giriş Yap